Cześć!
Ciągle pytacie mnie, dlaczego moja skóra wygląda tak pięknie i zdrowo. Ten temat według mnie wymaga osobnego wpisu i oto jest! Opowiem Wam, jakie nawyki, które się sprawdziły, wprowadziłam do codziennej pielęgnacji i co mogę Wam polecić.
Historia nie będzie długa, więc na pewno dacie radę dobrnąć do końca 😉
Co zmieniło się w mojej codziennej pielęgnacji?
Zacznę od tego, że jeszcze parę miesięcy temu moja cera była przesuszona, ze skłonnością do trądziku. Nie lubiłam jej i męczyłam się okropnie. Problemów nie dało się rozwiązać żadnymi sposobami (tak wtedy myślałam). Ukrywałam wszystko pod grubą warstwą make-upu, co, jak się domyślacie, wcale nie ratowało sytuacji – wręcz przeciwnie.
Robiłam wszystko, żeby zakryć niedoskonałości, więc problem ciągle się nasilał. Jeszcze bardziej szkodziłam swojej skórze, a nie miałam o tym pojęcia. W końcu, widząc że zupełnie nic nie działa, udałam się do dermatologa.
Wizyta u dermatologa dała mi mnóstwo rozwiązań. Dowiedziałam się, że moja skóra jest podrażniona przez moje nieodpowiednie nawyki pielęgnacyjne. Chciałam wysuszać trądzik, a w efekcie cera produkowała więcej sebum, aby się bronić. To błędne koło. Ciągle przetłuszczona twarz pozbawiona warstwy ochronnej, maskujące kosmetyki… i tak dalej. Było mi za to wstyd, ale teraz wiem, że człowiek uczy się na błędach.
Dzięki wizycie u dermatologa dowiedziałam się, jak dbać o moją skórę na co dzień. Najpierw nie byłam przekonana co do niektórych rad, ale dziś wiem, że każda wskazówka ma olbrzymie znaczenie. Nabrałam dobrych nawyków pielęgnacyjnych i dzięki temu wyglądam tak, jak wyglądam.
5 nawyków dbania o skórę
1# Regularne nawilżanie
To podstawa. Skóra wymaga nawilżenia. Dotyczy to jej każdego rodzaju – tłustej, trądzikowej, suchej, naczynkowej. Każdego! Piję około 3 litrów wody dziennie, co wpływa na moje dobre samopoczucie i znaczne różnice w wyglądzie. Skóra jest przyjemnie napięta, a jednocześnie miękka i jędrna. Nie mam niemiłego uczucia ściągnięcia, podrażnienia i suchości. Woda nie jest w stanie nawilżyć skóry samodzielnie, potrzebne są w tym celu także humektanty. To naturalne składniki, które dogłębnie nawilżają skórę. Potrzebujemy także emolientów, które zapobiegają ucieczce wody z jej wnętrza.
2# Naturalne olejki do twarzy
Nie byłam przekonana do olejów. Byłam przekonana, że zostawią na skórze tłustą warstwę. A tymczasem okazało się, że olejki doskonale pielęgnują buzię, odżywiają, zachowują jej optymalny poziom nawilżenia i chronią przed czynnikami zewnętrznymi, jak wahania temperatur, słońce, toksyny, zanieczyszczenia środowiska itp. Nadają się do codziennego stosowania, a nawet zmywania makijażu. To sposób na wiele problemów skórnych i naprawdę się sprawdza.
3# Wieloetapowe oczyszczanie cery
Aby dokładnie oczyścić skórę, demakijaż nie wystarczy. Wcześniej po prostu zmywałam make-up, nie używając później pianki lub żelu do mycia. To był błąd, przez który moja skóra była oczyszczona jedynie pozornie. Na cerze znajduje się mnóstwo zanieczyszczeń, dlatego najlepsze jest wieloetapowe oczyszczanie. Najpierw dokładnie zmywam makijaż micelami, następnie oczyszczam delikatną pianką, która nie podrażni skóry, a na koniec stosuję tonik i oczywiście peeling enzymatyczny raz w tygodniu. Tak jak wcześniej wspomniałam, do mycia można użyć także olejków, które przyciągają tłuszcze.
4# Tonizowanie skóry to podstawa
Tonik to często zapominany kosmetyk, a to właśnie on przywraca skórze odpowiedni poziom pH. Nasza skóra czuje się najlepiej w kwaśnym środowisku, a żaden inny kosmetyk nam tego nie zapewni. Po dokładnym oczyszczeniu skóry rano i wieczorem przemywamy twarz tonikiem. To zajmuje chwilę, a naprawdę warto.
5# Ochrona przeciwsłoneczna to niezbędnik
Słyszałyście o fotostarzeniu się skóry? Przedwczesne zmarszczki, wolne rodniki, które nas atakują, promieniowanie słoneczne. To wszystko wrogowie naszej skóry. Dlatego zawsze pamiętamy o kremie z filtrem UV, który zapobiegnie przebarwieniom, suchości skóry i podrażnieniom. To dobry nawyk, dzięki któremu moja skóra jest w o wiele lepszym stanie.
Podobał Wam się wpis? Wiecie, co robić, aby skóra wygląda na młodszą i pełną witalności? Powodzenia!