Ziołowy płyn do kąpieli z kwiatu lipy (Mydlnica Lekarska)

Od miesiąca testuję ziołowy płyn do kąpieli od Mydlnicy Lekarskiej z ekstraktem z kwiatu lipy. Płyn do kąpieli z koncentratem ziołowym to pierwszy tego typu kosmetyk, który zagościł w mojej łazience. Gdyby nie to, że dostałam płyn do kąpieli Fitomed od przyjaciółki, to pewnie nie trafiłby w moje ręce. Korzystam, a więc zdecydowałam się na krótką recenzję. 🙂

WŁAŚCIWOŚCI

Płyn Kwiat Lipy to mocno ziołowy kosmetyk przeznaczony głównie do kąpieli, chociaż również dobrze sprawdza się pod prysznicem. Polecany jest w szczególności osobom, których skóra wysusza się i podrażnia w kontakcie z twardą lub chlorowaną wodą (taka często jest w miastach), albo nie znosi zbyt dobrze wysokopieniących preparatów do kąpieli.

Płyn do kąpieli z koncentratem ziołowym marki Fitomed to produkt, który ma działać jak hydroterapia i eliminować główne problemy pojawiające się podczas kąpieli:

  • działać zmiękczająco na wodę,
  • zapobiegać wysuszaniu się skóry,
  • dawać odprężenie i relaks w kąpieli.

SKŁAD

Składniki, na bazie których opiera się płyn do kąpieli z kwiatu lipy Mydlnicy Lekarskiej, to rzeczywiście bardzo ziołowa formuła. Składniki aktywne (wzbogacone o kilka substancji nawilżających i osłaniających) to wyciąg ziołowy z:

  • korzenia mydlnicy lekarskiej,
  • kwiatu lipy,
  • rumianku,
  • prawoślazu,
  • nagietka.

FORMUŁA

W butelce o pojemności 300 ml znajduje się ciemnobrązowy (niemal czarny) ziołowy płyn do kąpieli Fitomed, o mocno wodnistej konsystencji. W żaden sposób nie przeszkadza to w użytkowaniu, bo płyn dodajemy do wody. Po dodaniu do kąpieli płynu woda nabiera lekko brązowego koloru i wytwarza się delikatna piana charakterystyczna dla mydlnicy (w produkcie nie ma sztucznych spieniaczy). Konsystencja może wpływać jednak na wydajność, bo im bardziej wodnisty produkt, tym dodajemy go więcej przy jednym użyciu. Na plus zasługuje bardzo przyjemny zapach, który działa aromaterapeutycznie.

DZIAŁANIE

Jako, że płyn do kąpieli Mydlnica Lekarska Kwiat Lipy to środek bez sztucznych substancji, parabenów i innych składników szkodliwych, to nie podrażnia skóry. Powiedziałabym nawet, że moja skóra po kąpieli jest dobrze nawilżona i miękka. Na całe szczęście atramentowa barwa ziołowego koncentratu do kąpieli Fitomed nie odbarwia skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *