Jak zadbać o suche włosy?

Zmorą wielu kobiet są suche i zniszczone włosy. Zaszkodzić im mogą: suszenie, prostowanie lub kręcenie, częste farbowanie, używanie nieodpowiednich szamponów i innych środków myjących lub pielęgnujących, a nawet czynniki atmosferyczne.

Przesuszone i łamliwe włosy nie wyglądają estetycznie. Pozbawione są połysku, wypadają, rozdwajają się. Wykazują większą podatność na urazy mechaniczne. Trudno jest je rozczesać i wymodelować. Włosy takie wymagają specjalistycznej opieki. Nie trzeba jednak wydawać kroci na zabiegi fryzjerskie, kosmetyki do odbudowy włosów i inne kuracje. Zniszczone włosy wymagają nawilżenia i dostarczenia odpowiednich składników odżywczych.

Produktów działających w ten sposób jest na rynku mnóstwo. Najlepiej zastosować całą serię kosmetyków nawilżających włosy. W skład takiej gemy produktów wchodzić mogą: szampony, odżywki i maseczki. Każdy z tych kosmetyków należy stosować oczywiście z umiarem i według wskazówek producenta umieszczonych na opakowaniu. Dłuższe i systematyczne używanie przyniesie oczywiście natychmiastową poprawę stanu twoich włosów.

Jedną z linii pielęgnacyjnych przeznaczonych do suchych i łamliwych włosów jest seria Ultimate Repair Gliss Kur. Dostępne w tej gamie jest kilka kosmetyków. Są to: szampon, kilka odżywek (regeneracyjna, przeciwdziałająca zniszczeniom, nadająca połysk), fluid na końców-ki, maseczka przeciwdziałająca zniszczeniom. Wszystkie kosmetyki zostały zamknięte w poręcznych, estetycznie wykonanych pojemnikach o jednolitej kolorystyce – łatwo rozpoznasz je na półkach sklepowych. Każdy produkt posiada inny dozownik, zamknięcie lub zakrętkę, dzięki czemu łatwiej nałożyć go na włosy.

Kosmetyki do włosów z serii Ultimate Repair mają zniewalających zapach. Lekko gęsta konsystencja zapewnia równomierne i dokładne pokrycie wszystkich włosów, a co za tym idzie doskonałe nawilżenie. Ogromnym plusem jest to, że po nałożeniu odżywki włosy bardzo łatwo rozczesuje się. Włosy nie plączą się lecz są wygładzone.

Powszechnie wiadomo, że naturalnym składnikiem włosów jest keratyna. Podczas zabiegów chemicznych lub fryzjerskich dochodzi do jej utraty, w efekcie czego włosy stają się kruche, przesuszone i łamliwe. Gliss Kur znalazł na to rozwiązanie. Ulepszył skład Ultimate Repair, dodając płynną keratynę. Składnik ten zapewnia natychmiastową odbudowę struktury włosów, pielęgnuje i wzmacnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *