Jak stosować olejek arganowy?

Olejek arganowy jest wyciągiem z owoców drzewa arganowego, który dzięki swoim właściwościom korzystnie wpływa na nasze zdrowie i urodę. Jest na tyle skuteczny, że jego cena jest jedną z najwyższych w kontekście olejowania.

Działanie kosmetyku jest uniwersalne. Możemy go nakładać zarówno na twarz, jak i na resztę ciała. Nadaje się do każdego rodzaju skóry, bo chociaż intensywnie nawilża, to nie pozostawia po sobie tłustej powłoki. Chętnie sięgają po niego kobiety, których cera jest już dojrzała i potrzebuje ciągłego uelastyczniania. Na noc wystarczy wsmarować olejek okrężnymi ruchami w buzię, a rano nasza twarz będzie miękka i gładka.

Olejek arganowy ma zbawienne działanie dla naszych włosów. Podczas codziennej stylizacji wysoką temperaturą, uszkadzamy pasma włosów, zwłaszcza ich końcówki. Aby je zregenerować powinnyśmy dwa razy w tygodniu wcierać kosmetyk w suche końce i pozostawić na całą noc. Pierwsze rezultaty są widoczne już następnego dnia. Jeśli mamy potrzebę, aby każdego dnia korzystać z produktu, to po odczekaniu około 30 minut, zmyjmy jego pozostałości szamponem.

Dla kobiet zmagających się z łamliwością paznokci polecane jest wcieranie olejku arganowego w płytkę i pozwolenie na to, aby produkt się wchłonął. Do tego potrzebne jest zaledwie pół godziny. Można też zastosować płukankę z połączenia kosmetyku z cytryną. Wystarczy moczyć dłonie 2-3 razy w tygodniu, aby poprawić kondycję nie tylko samej płytki, ale także skórek wokół paznokcia.

A co jeśli chcemy nawilżyć całe nasze ciało? Nic prostszego. Możemy, albo dodać do balsamu kilka kropli produktu, albo przygotowując się do kąpieli, wlać olejek do wanny. Pod wpływem ciepła kosmetyk się dogłębnie wchłonie w organizm. Poleca się także używanie go w pielęgnacji wrażliwej skóry dzieci.

Olejek jest szczególnie przydatny po opalaniu. A wszystko dlatego, że ma działanie łagodzące. Jeśli, więc przesadzimy w lato ze słońcem, to warto pamiętać o naszym arganowym kosmetyku.

Życie w zgodzie z przyrodą jest coraz bardziej popularne. Wykorzystywanie składników naturalnych przyniesie nam więcej korzyści, niż niejeden chemiczny kosmetyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *