Jak dobrać fryzurę do typu figury?

Nie tylko strojem wymodelujesz sylwetkę. Figurę wyszczuplisz również wtedy, kiedy dobierzesz odpowiednią fryzurę. Dowiedz się, jaka fryzura pasuje do twojego typu figury.

fryzura do typu figuryKształt figury: gruszka

Jeżeli twoje biodra są większe od ramion i klatki piersiowej, powinnaś wyrównać proporcje fryzurą. Unikaj przylegających do twarzy, „ulizanych” pasemek. Postaw na większą objętość na głowie. Pamiętaj jednak, że najszersza część fryzury powinna znajdować się na wysokości brwi. Taki trik fryzjerski optycznie wydłuży i wysmukli twoją twarz i całą sylwetkę. Do kształtu gruszki pasują następujące fryzury: bob, dłuższe, tapirowane pasemka oraz kok – banan. Używaj mgiełek nabłyszczających – połysk odwróci uwagę od okrągłych bioder.

Kształt figury: ananas

Jeżeli jesteś wysoka i dobrze zbudowana, twój typ figury to ananas. Pasują do ciebie fryzury, które powiększą optycznie twoją głowę i sprawią, że będzie widoczna nad muskularnymi ramionami. Postaw na długie, cieniowane włosy, z pasemkami przykrywającymi kości policzkowe. Możesz wykonać delikatne fale lub małe loki. Zrób na włosach ombre – jaśniejsze końcówki dodadzą ci lekkości.

Kształt figury: banan

Do smukłej i prostej sylwetki dopasuj długą fryzurę. Równie dobrze będziesz wyglądała z grzywką wycieniowaną w taki sposób, aby opadała na kości policzkowe. Taka fryzura odwróci uwagę od twojej figury. Optyczne zaokrąglenie osiągniesz również dzięki plażowym falom. Staraj się unikać długich, idealnie prostych włosów.

Kształt figury: granat

Granat to okrągły typ sylwetki. Ciężar ciała spoczywa na środku figury. Potrzebna jest ci fryzura, która optycznie wydłuża i wysmukla sylwetkę. Idealna będzie lekko uniesiona grzywka i zwiększona objętość na czubku głowy. Unikaj włosów obciętych do wysokości ramion.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *