Czy wiesz, jak zrobić masaż twarzy?

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego Azjatki są tak piękne? Ponieważ każdego dnia wykonują masaż twarzy. Oczywiście dołączają do tego odpowiednia kosmetyki pielęgnacyjne i dietę (ryby i wodorosty). Jeżeli chcesz mieć gładką i śliczną buzię niczym mieszkanki Chin lub Japonii, włącz do porannej lub wieczornej toalety kilkuminutowy masaż.

Masaż twarzy – kilka przydatnych porad

Przed rozpoczęciem masażu, wykonaj demakijaż (jeśli chcesz wymasować twarz wieczorem) lub odśwież cerę owocowym tonikiem (jeśli masaż chcesz zrobić rano). Azjatycki masaż łączy w sobie drenaż limfatyczny i techniki znane z akupunktury. Przy odpowiednim naciskaniu i masowaniu konkretnych miejsc twarzy, możemy poczuć odprężenie i rozluźnienie niektórych mięśni. Masaż twarzy poprawia także ukrwienie i ujędrnienie skóry, redukuje opuchnięcia, poprawia owal twarzy. Podczas masażu powinno używać się kosmetyków dobranych do rodzaju skóry lub olejków do masaży.

Masaż twarzy – jak wykonać?

Otwartymi dłońmi naciskamy delikatnie na miejsce, w którym żuchwa styka się z uszami, a następnie przesuwamy wzdłuż policzków i szyi, ruch kończymy na dekolcie. Czynność powtarzamy kilka razy. Zaczynając od środka czoła, masujemy całą twarz, wykonując ruchy opisane poprzednio. Nie zapomnijmy o oczach. Środkowymi palcami masujemy skórę wokół nich: zaczynamy na zewnętrznych kącikach, palce przesuwamy w kierunku nosa, masujemy łuk brwiowy i kończymy w tym samym miejscu. Aby „rozciągnąć” skórę pod oczami, palcami przesuwamy od wewnętrznych kącików w kierunku skroni, wzdłuż policzków, szyi i dekoltu. Przykładając palce do brody, przesuwamy je do góry; ruch kończymy pod nosem. Bruzdy nosowo – wargowe wygładzimy, masując twarz po bokach nosa i płatków nosowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *