Zastosowanie wazeliny

Wazelina to popularny produkt, chociaż niewiele osób zna jej szerokie zastosowanie. Zazwyczaj nakładamy ją na spierzchnięte usta i na tym się kończy. A możemy ją stosować na każdą część naszego ciała.

Jednym z miejsc, gdzie mamy szansę nakładać wazelinę są rzęsy. Należy nabrać produkt na palec i delikatnie wetrzeć w kępki nad powieką. Możemy preparat pozostawić na całą noc. To samo dotyczy brwi. Jeśli chcemy poprawić ich kondycję, również skorzystajmy z naszego bezbarwnego kosmetyku.

Opuchnięte i przesuszone oczy to częsty problem kobiet. Kremy przeznaczone do stosowania w tym miejscu są zazwyczaj bardzo drogie, a wystarczy sięgnąć po wazelinę. Co noc nakładajmy ją na skórę wokół oczu, a już po miesiącu zobaczymy pierwsze efekty. Cera będzie nie tylko nawilżona, ale także bardziej napięta i rozświetlona. Jedynie pamiętajmy, aby nie wykonywać tego zabiegu w ciągu dnia, bo nasz make-up może się nie utrzymać na tym kosmetyku.

Wazelina pomoże nam z problemem spękanych pięt. Co noc smarujmy nasze stopy kosmetykiem. Warto po delikatnym wsiąknięciu produktu nałożyć na czas spania skarpetki. Przy regularnym stosowaniu możemy liczyć na poprawę wyglądu naszych pięt. W ten sam sposób możemy postępować z suchymi dłońmi.

Ile razy się nam zdarzyło, że po farbowaniu włosów miałyśmy wymazaną także szyję i czoło? Pozbycie się barwnika ze skóry nie jest wcale takie łatwe. Dlatego lepiej zapobiegać takim wpadkom. Wystarczy przed procesem zmieniania koloru włosów nałożyć wazelinę na miejsca, które możemy ubrudzić farbą. Mycie będzie o wiele łatwiejsze i już za pierwszym razem pozbędziemy się niechcianych barw w okolicy twarzy.

Innym przydatnym pomysłem może być potraktowanie wazeliny, jako bazy pod perfumy. Należy przed popsikaniem natrzeć potrzebne miejsca kosmetykiem, a następnie użyć ulubionego zapachu. Taka metoda jest gwarancją dłuższego utrzymania się wody toaletowej na naszym ciele.

Każda z kobiet ma kosmetyki, które są jej „must have”. Jednym z nich bez wątpienia powinna być wazelina kosmetyczna. Jeśli jeszcze jej nie masz, to czym prędzej udaj się po nią do apteki.

Kometowanie zostało wyłączone.