Pryszcz? Pozbądź się go raz na zawsze!

Czysta i świeża cera to marzenie wielu kobiet. Co zrobić, gdy pojawiają się na niej niedoskonałości, trądzik, zaskórniki i inne niespodzianki?

Cery mieszana (połączenie skóry suchej na policzkach i szyi ze skórą tłustą na czole, nosie i brodzie) oraz tłusta, czyli taka, która świeci się i ma skłonności do powstawania krostek, wymagają specjalnej pielęgnacji. Z jednej strony trzeba je nawilżać, z drugiej zaś – oczyszczać. Jak to zrobić?
Zbyt częste nawadnianie skóry, zwłaszcza tłustej, jak i mieszanej w strefie T, może przynieść opłakane skutki. Cera będzie jeszcze bardziej błyszczeć się, pojawią się nowe pryszcze, pory będą zatkane. Natomiast agresywne oczyszczanie i używanie środków z takimi substancjami, które występują w dużym stężeniu, może ją wysuszyć; to z kolei będzie powodowało łuszczenie się naskórka. By prawidłowo zadbać o cerę mieszaną oraz cerę tłustą należy uzbroić się w cierpliwość, być wytrwałym i zaopatrzyć się w kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji tego typów skóry.

Składnikiem, który pomoże w oczyszczaniu skóry problematycznej, jest kwas salicylowy. Dzięki swoim właściwościom ściąga, odblokowuje zatkane pory, koi i odświeża, a co najważniejsze działa antybakteryjnie. Jest organicznym związkiem, pomagającym w odbudowie naskórka, nawilżeniu wierzchnich warstw skóry. Stosowanie tego specyfiku zwiększa szanse na przedostanie się do głębszych warstw skóry innych składników aktywnych i odżywczych, zawartych w kremach, maseczkach i innych kosmetykach, które stosuje każda z kobiet. Kwas salicylowy spłyca również zmarszczki oraz wgłębienia, redukuje widoczność blizn i przebarwień – pozostałości po trądziku.

Każdy kosmetyk zawierający kwas salicylowy najlepiej działa, gdy zastosuje się go wraz z innymi produktami z tej samej serii – efekt oczyszczonej skóry będzie bardziej widoczny. Pamiętaj jednak, że stężenie kwasu salicylowego w kosmetyku nie powinno przekraczać 5%. Jeśli nigdy wcześniej nie stosowałaś takiego preparatu, zacznij od niższych stężeń, np. 0,5% – 1%. Potem możesz stopniowo wprowadzać kosmetyki, w składzie których jest większa ilość tejże substancji. Użyj na przykład kosmetyków z serii Garnier Czysta Skóra. Tonik ściągająco – oczyszczający zawiera kwas salicylowy o stężeniu 2% – jest to więc bezpieczna ilość dla twojej skóry. Dodatkowo zastosować możesz peeling, by złuszczyć wierzchnią warstwę naskórka i przystąpić do zasadniczego oczyszczenia cery. Garnier posiada całą gamę produktów oczyszczających skórę. Są to żele odblokowujące pory i niwelujące zanieczyszczenia, kremy i maseczki.

Oczyszczone pory, promienna i ładnie wyglądająca skóra twarzy od teraz mogą stać się twoim atutem. A trądzikowi i zaskórnikom będziesz mogła powiedzieć: „Żegnajcie!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *