Co to jest płyn micelarny?

Jeśli jeszcze nie wiesz do czego służy płyn micelarny, to najwyższy czas się z nim zapoznać. Już po jednym użyciu się do niego przekonasz i zrezygnujesz z innych produktów do demakijażu.

Sekret opisywanego kosmetyku polega na jego składzie, który bazuje na micelach, czyli malutkich kuleczkach, które mają działanie podobne do magnesu. Przyciągają wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i resztki makijażu. Są szczególnie skuteczne przy demakijażu silnego make-up’u np. na bazie silikonów czy produktów wodoodpornych.

Dodatkowym atutem płynu micelarnego jest to, że nie zostawia na buzi tłustej powłoki, jak to często jest z tradycyjnymi mleczkami kosmetycznymi.

Jego używanie jest banalnie proste. Wystarczy wacik nasączyć niewielką ilością kosmetyku i przetrzeć nim buzię. Możemy używać płynu nie tylko do demakijażu, ale także do przemycia twarzy. Będzie to idealna baza pod makijaż. Warto wspomnieć, że po jego użyciu nie ma konieczności przemywania buzi wodą.

A dla kogo jest przeznaczony ten produkt? Właściwie dla każdego, bo kosmetyk jest wyjątkowo uniwersalny. Jednak najlepiej się sprawdzi na cerze wrażliwej i suchej. Nie podrażni jej i odpowiednio ją nawilży. Osoby zmagające się z problemem trądziku, również mogą skorzystać na pielęgnacji tym produktem. Nie wywoła on reakcji alergicznej na skórze, ale za to oczyści ją z wszelkich zanieczyszczeń.

Płyn micelarny zyskał już taką popularność, że jest dostępny w każdym sklepie z chemią kosmetyczną. Wypuściły go na rynek takie firmy jak: Vichy, SVR, Lirene, La Roche-Posay i wiele, wiele innych.

Czasem warto zrezygnować z przyzwyczajeń do tradycyjnych produktów i wypróbować nowości wprowadzanych na rynek. Tak może być również w przypadku zamiany mleczka do demakijażu na płyn micelarny.

Kometowanie zostało wyłączone.